Raport Turniejowy 15-21.04.24r.

Oficjalna strona Mistrzostw Polski w Neuroshimie HEX

Raport Turniejowy 15-21.04.24r.

Miniony weekend umożliwił grę w Neuroshimę Hex prawie wszystkim graczom niezależnie, gdzie mieszkają. W sobotę gracze mogli wziąć udział w eliminacjach Mistrzostw Polski w niewielkiej, ale bardzo planszowej miejscowości Rydułtowy. W niedzielę eliminacje zagościły w Gdańsku, a lubelski 3k6 Kolektyw przez obydwa te dni przeprowadził eliminacje i turniej par.

Zacznijmy od Lublina! 20-21 kwietnia to również weekend, w którym odbył się 3k6 Festiwal w Lublinie. W pierwszy dzień odbyły się pierwsze tego roku lubelskie eliminacje, których triumfatorem został członek najbardziej heksowej rodziny w Polsce – Tymon Szkołut. Tymon nie miał łatwej drogi do finału. Sam fakt, że podczas turnieju z fazy zasadniczej do pucharowej awansować

miały tylko 4 osoby, to na dodatek półfinał musiał wygrać w wymagającym starciu z innym z reprezentantów #teamszkołut – Piotrem, a finał wcale nie był prostszy! Drugiego dnia miał miejsce turniej par, gdzie zawodnicy musieli przy osobnych stołach pracować na wspólne konto. Był to trudny turniej, który koniec końców zwyciężyła para Antoni Merkun i Grzegorz Filipowski.

Tego samego dnia, w sobotę stowarzyszenie gier planszowych GRYdułtowy zebrało 20 wyśmienitych zawodników i zawodniczek podczas eliminacji, które odbyły się w trakcie obchodów 2. urodzin stowarzyszenia. Turniej był bardzo wyrównany. W jednym z ćwierćfinałów musiała zostać rozegrana dodatkowa dogrywka, aby wyłonić, kto awansuje do półfinału! Na koniec w finale spotkała się dwójka graczy z polskiego topu: Mistrz Polski 2023 Kordian Gawroński i piąty zawodnik Mistrzostw Polski 2023, lokalny zawodnik Paweł Gajda. Po pełnym zwrotów akcji finale, zwycięzcą okazał się reprezentant Rydułtów i zameldował się w styczniowym finale.

W niedzielnej inauguracji sezonu mistrzowskiego w Gdańsku wzięło z kolei udział 15 osób, ale organizator eliminacji – Miłosz – obiecał, że będą dążyć do podwojenia tej liczby. Zebrała się śmietanka trójmiejskiego Heksa, jednak musieli oni oddać honor Kamilowi Szarafinowi ze Starogardu Gdańskiego, który przyjechał na turniej i pewnie awansował z pierwszego miejsca na Mistrzostwa Polski. W planach jeszcze 7 turniejów w gdańskim barze gamingowym Kinguin, a ponadto cały czas trwa Pomorska Liga Neuroshimy Hex, więc zachęcamy nowych graczy do spróbowania swoich sił.

To był bardzo owocny tydzień dla Neuroshimy Hex! Jeszcze raz gratulujemy awansu całej trójce finalistów i życzymy sukcesów na Portalconie!

H.