Podsumowanie miesiąca – Maj

Oficjalna strona Mistrzostw Polski w Neuroshimie HEX

Podsumowanie miesiąca – Maj

Ten miesiąc obfitował w wiele turniejów eliminacyjnych i nie tylko. Bilet na Mistrzostwa Polski otrzymało kolejnych 12 zawodników z 10 różnych miast. Podczas całego miesiąca w eliminacjach wzięło udział łącznie ponad 200 zawodników, a w ogólnym rozrachunku frekwencja w tym sezonie przekroczyła już 400 osób. Jest to bardzo optymistyczna statystyka, szczególnie iż miały miejsce dopiero 22 turnieje. Warto wyróżnić tutaj trójkę śmiałków, którzy na ten moment wzięli udział w połowie turniejów (lub więcej), czyli Agnieszkę Brzozowską z Katowic i Pawła Zawadzkiego z Będzina (odpowiednio 13 i 11) oraz urzędującego Mistrza Polski Kordiana Gawrońskiego z Katowic (12 występów). Na dzień dzisiejszy eliminacje Mistrzostw Polski Neuroshima Hex stoją na bardzo wysokim poziomie, ale trzeba pamiętać również o tych oddolnych inicjatywach! W końcu to dzięki nim znajdują się codziennie nowi fani tej gry. Jedna z takich inicjatyw miała miejsce 25 maja w Rzeszowie. Mowa o drugiej edycji Pucharu Dancera, czyli aktualnie największego turnieju drużynowego Neuroshimy Hex w Polsce.

Puchar Dancera ma bardzo proste założenie. Zgłaszamy drużynę złożoną z trzech zawodników, gdzie każdy deklaruje do gry 7 armii, ale innych od innych członków drużyny. W ramach jednego meczu obydwie drużyny ustawiają swoich graczy pod numerami „1”, „2” oraz „3”, w zależności od tego, kto jest aktualnie najmocniejszym zawodnikiem w turnieju spośród tej trójki. Zawodnicy rozgrywają trzy mecze 1 vs 1 równolegle (jedynka z jedynką, etc.). Gracz za zwycięstwo otrzymuje 2 punkty, 1 punkt za remis, a za porażkę nie otrzymuje nic. Drużyna, która zbierze więcej punktów wygrywa mecz. Wykorzystanych w meczach armii, nie można już używać do końca turnieju. Turniej składa się z 6 rund w systemie szwajcarskim. Zwycięzcą całego Pucharu Dancera zostaje drużyna, która wygra najwięcej meczy.

W drugiej odsłonie turnieju nowymi mistrzami okazał się team, złożony z reprezentantów gospodarzy o wdzięcznej nazwie „Nuklearny Trójniak”. Drużyna mocno radioaktywnego napoju z miodu bardzo pewnie wygrała, kończąc turniej z kompletem zwycięstw, głównie za sprawą będącego ostatnimi czasy w genialnej formie Tomasza Kościółka, który jako jedyny pozostał w turnieju niepokonany! Zdecydowanie zasłużył on w tym dniu na miano MVP. Skład zasilił również Dariusz Trzciński i Mistrz Polski z 2019 roku – Jakub Czekierda. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podium uzupełniły ekipy z Lublina (2 miejsce) i Warszawy (3 miejsce). Również tutaj wielkie gratulacje za osiągnięcie podium w niezwykle ciężkich zawodach. Świetny turniej odrywający świat Heksa od codziennej eliminacyjnej rutyny. Świetna organizacja, wysoki poziom, ogromna frekwencja (45 osób)… Czekamy na trzecią edycję!

H.

Tags: , ,