Mocny start sezonu

Oficjalna strona Mistrzostw Polski w Neuroshimie HEX

Mocny start sezonu

Pierwszy weekend sezonu 2024 zapowiadał się bardzo mocno i taki właśnie się okazał. Frekwencyjna licytacja rozpoczęła się już w sobotnie południe, kiedy na eliminacjach w Krośnie zameldowało się 10 świetnych zawodników, w tym Mistrz Polski 2019. Po południu w katowickim Ludiversum poprzeczka poszybowała już wyżej. Na turniej stawiło się 18 zawodników w równie silnej obsadzie, wsród których również nie zabrakło Mistrzów Polski. Bank jednak rozbił Wrocław, który podczas festiwalu gier planszowych One More Game zebrał aż 26 graczy!

Krosno rozpoczęło dzień na wysokim poziomie, który Katowice podtrzymały, aż do późnych godzin wieczornych. Turniej w Ludiversum zakończył się ok. godziny 23:00, a zwycięzcą został gracz, który w grach planszowych ma wielkie doświadczenie, a mistrzostwo Polski w Neuroshimę Hex! z 2022 roku nie jest jedynym tytułem jaki ma na koncie.

Wrocław z uwagi, że ostatnio Neuroshima Hex! była tam uśpiona, nie zapowiadał się solidnie w kwestii frekwencji. Nie mniej stolica Dolnego Śląska pokazała, że nie zamierza odpuszczać i ze świetną frekwencją zapewniła graczom niemałe emocje. Podczas turnieju nie mogło zabraknąć Śląskiej Ambasady Heksa, która zameldowała się w 7-osobowym składzie. Pomimo dominacji tej heksowej organizacji podczas One More Game Festiwalu, awans na Mistrzostwa Polski wywalczył świetnie zapowiadający zawodnik nowej fali graczy – reprezentujący Poznań Igor. Pokazał świetne umiejętności i formę podczas turnieju, pokonując zawodników Ambasady, którzy koniec końców zajęli pozostałe 5 z 6 pierwszych miejsc podczas tych eliminacji, a jedyna osoba, która go pokonała tego dnia to Kordian, zatem Mistrz Polski. Posiada on jednak automatyczny awans, więc sam udział w finale wystarczył Igorowi by zgarnąć pełną pulę.

Jak widać początek sezonu stał na wysokim poziomie i był bardzo intensywny. Przyszły tydzień da zawodnikom odrobinę czasu na trening, jednak kolejne tygodnie już przyniosą dużo więcej turniejów, emocji, nagród i finalistów. Najbliższy turniej odbędzie się w katowickiej Galerii Libero podczas Festiwalu Gier Planszowych, organizowanego przez znaną w Polsce grupę z Warszawy – Fanów Gier.

H.